• یکی از پر استفاده ترین تکنولوژی های حال حاضر دنیا، جوهرافشان های حرارتی هستند که به خاطر مهندسان کوروالیس (Corvallis) سی سال قدمت دارند. تکنولوژی که در آن توسط حرارت و فشار قطرات ریز جوهر را از داخل نازل مخصوصی روی صفحه کاغذ پخش می کنند. تکنولوژی که هم اکنون در هر خانه و دفتر کاری دیده می شود.

دور از انتظار هم نیست که شرکت اچ پی در کوروالیس مهد پیشرفته ترین تکنولوژی های چاپ سه بعدی برای طراحی و خلق ابزار و وسایل سه بعدی صنعتی باشد.

شرکت HP در 15 مارس امسال توری را برای خبرگزاری های تکنولوژی برگزار کرد و از آزمایشگاه مواد و ابزار سه بعدی اش پرده برداری کرد. آزمایشگاهی به مساحت 325 مترمربع مملو از چاپگرهای سه بعدی و قالب های مختلف برای ساخت محصولات و تست مواد اولیه جدید.

برای ایجاد فضایی بین صنعتی، و وارد کردن تکنولوژی پرینترهای سه بعدی در کارخانجات و صنایع تولیدی برای افزایش سرعت تولید، طراحی ارزان تر و دقیق تر و قابل اعتمادتر تمرکز کرده است.

تیم وبر (Tim Weber) رئیس بخش مواد اولیه سه بعدی و محصولات پیشرفته و سرپرست سایت کوروالیس این چنین می گوید:

ما بزرگ ترین شرکت های ساخت مواد را گردهم آورده ایم و آن ها را به بهترین پرینترهای سه بعدی مجهز کرده ایم. این قطعا بسیار هیجان انگیز هست که تماشا کنیم شرکت های مختلف محصولاتشان را با پرینترهای سه بعدی ما تولید می کنند و در ضمن این می تواند نوعی تست روی چاپگرهای ما باشد، تستی که پرینترهای ما را در سخت ترین شرایط قرار می دهد و عملکرد آن ها را می سنجد.

شروعی بزرگ برای ایده ای بزرگ:

به خاطر شروع کار آزمایشگاه جدید، شرکت اچ پی جشنی دو روزه را در نظر گرفته بود به همراه شام و سلف سرویس که پنل ها و ایده های مختلف را به همراه متخصصان علم سه بعدی و چاپگر های سه بعدی دور هم جمع کرده بود.

آزمایشگاه جدید در کوروالیس روی تاریخچه ای بزرگ از نوآوری بنا گذاشته شده است، جایی که همواره خانه ای بوده برای تکنولوژی های نو، پیشرفت های صنعتی و مکانی برای تست ایده ها. آزمایشگاه جدید مواد سه بعدی جایی خواهد بود برای ایده های نو برای شرکای شرکت اچ پی تا به ایده های خود بعد فیزیکی ببخشند. اما برای آن که پرینترهای سه بعدی به عنوان ماشین اصلی تولید محصولات در نظر گرفته شود احتیاج هست که طیف مواد اولیه ای که سازگار با آن ها می باشد نیز افزایش یابد.

شرکت HP با 4 شرکت تولید مواد اولیه همکاری خود را شروع کرده است برای تولید مواد اولیه جدید برای چاپگرهای سه بعدی و به دنبال گسترش همکاری هایش با شرکت های دیگر است. شرکت هایی چون Arkema، BASF، Evonik و Lehman & Voss آمادگی اشان را برای تولید مواد اولیه برای پرینترهای شرکت اچ پی مثل پرینترهای صنعتی Jet Fusion 3D 4200 و Jet Fusion 3D 3200 اعلام کرده اند.

تکنولوژی HP Malti Jet Fusion قابلیت آن را دارد که رنگ، بافت و خصوصیات مکانیکی را در سطوح ووکسل (Voxel واحد اندازه گیری یک موجودیت سه بعدی که دارای پهنا ۵۰ میکرون می باشد که معادل

 پهنای موی سر انسان است) به محصول سه بعدی خود بدهد و این باعث می شود که بتوان ویژگی های مختلفی به محصول ساخته شده داد، خصوصیاتی چون انعطاف پذیری، هدایت حرارتی و یا الکتریکی، سطح نیمه شفاف و غیره به طوری که می توان اذعان کرد که ترکیب خصوصیت و جنس ماده نامحدود می شود.