بیش از چند میلی متر ضخامت ندارد و لبه های صفحه به طرز محسوسی کاهش پیدا کرده تا بیشترین میزان Edge to Edge  را داشته باشد  . 

این دستگاه بصورت پیش فرض دارای صفحه لمسی می باشد ولی با آپشن صفحه 4K  هم قابل سفارش است که در مدل های ۲۰۱۶ موجود نبود . بنا به ادعای اچ پی این لپ تاپ باریکترین لپ تاپ صفحه لمسی جهان است . 

در حالی که مشخصات و اندازه از ویژگی های مهم این لپ تاپ است اما اچ پی دست به ابتکاری جدیدی زده و رنگ جدیدی به نام سفید سرامیکی برای این محصول در نظر گرفته است که فوق العاده است . 

بالا و درون لپ تاپ از  آلومینیوم برخوردار است که با یک پوشش سفید صاف و با ظاهر سرامیک پوشیده شده است که کمی وزن آن را بالاتر برده است . همچنین یک نوار طلایی  کم رنگ در امتداد لبه های لپ تاپ کشیده شده که جذابیت خاصی به آن داده است . اچ پی سال گذشته اسپکتر را با رنگ مشکی-مسی روانه بازار کرد که استقبال خیلی خوبی از آن شد . امسال نیز با رنگ سفید سرامیکی قطعا موفقیت زیادی پیدا خواهد کرد.

این لپ تاپ با سی پی یو نسل هشت عرضه می شود که اولین سری این مجموعه است . با اینکه لپ تاپ بسیار نازک است اما اچ پی از پردازنده های واقعی Core i   سری U  استفاده کرده که همگی از چهار هسته ای می باشند .  همچنین بر اساس اطلاعاتی که اچ پی در ختیار گذاشته این لپ تاپ از ۱۱ ساعت باتری بهره می برد . نکته قابل توجه دیگر این لپ تاپ اسپیکر های قدرتمند آن است که صدای با وضوح و حجم بالایی ارايه می دهد .

اچ پی اسپکتر جدید با کف قیمت ۱۳۰۰ دلار از ۲۹ اکتبر برای خرید در دسترس خواهد گرفت . لپ تاپ اسپکتر جدید اچ پی که در زمره لپ تاپ های High-End  اچ پی قرار میگیرد به زودی رقیبی سرسخت در این سری از لپ تاپ های خواهد بود .