رشد ۱۳ درصدی فروش کامپیوترهای شخصی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱

جدیدترین آمار منتشر شده از فروش کامپیوترها در سه‌ ماهه سوم سال ۲۰۲۱، حاکی از رشد ۱۳ درصدی این بازار است. محصولات شرکت‌های لنوو و اچ‌پی در صدر جدول فروش این دوره قرار دارند.

تحقیقات جدید Canalys، آمار فروش کامپیوترهای شخصی (شامل کامپیوترهای بدون کیس، لپ‌تاپ‌ها و کروم‌بوک‌ها) در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ را بررسی است. بر‌اساس این آمار، فروش کامپیوترهای شخصی در این بازه زمانی بیش از ۸۲٫۳ میلیون دستگاه بوده که رشد ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد. در این بازار، لنوو با فروش ۲۰ میلیون کامپیوتر شخصی درمقایسه‌ با سال گذشته رشد ۱۴٫۷ درصدی تجربه کرده و به سهم بازار ۲۴٫۳ درصد رسیده است.

اچ‌پی نیز با فروش ۱۸٫۶ میلیون دستگاه به سهم بازار ۲۲٫۶ درصد رسید و رشد سالانه ۲٫۸ درصد را تجربه کرد. شرکت‌های دل، اپل و ایسر نیز به‌ترتیب رتبه‌های سوم تا پنجم آمار فروش را دراختیار دارند.

فروش کامپیوترهای شخصی در سال ۲۰۲۱

چنین رشدی در فروش بیش از اینکه به‌ دلیل تقاضای بیشتر در بازار مصرف‌ کنندگان باشد، مدیون افزایش تقاضا در بازار تجاری است. در‌واقع با کم‌ رنگ‌تر شدن تأثیرات شدید همه‌گیری کرونا، نیاز ضروری مصرف‌ کنندگان برای خرید کامپیوترهای شخصی کمتر می‌شود و بازار تجاری به شرایط عادی خود باز می‌گردد.

انتظار می‌رود با ادامه راه‌یابی کامپیوترهای M1 اپل به بازار، این رشد همچنان ادامه داشته باشد. علاوه‌بر‌این، آپدیت‌های جدید در سیستم‌عامل‌ کروم، سیستم عامل مک و ویندوز ۱۱ نیز به این روند کمک خواهند کرد.