• مک بوک 13 اینچی اپل Air:

این لپ تاپ با قیمت 799.99 دلاری در سال 2010 معرفی شد اما هنوز که هنوز است جز پر طرفدارترین مک بوک ها شناخته می شود. این لپ تاپ یکی از سبک ترین (1.4 کیلوگرم) و باریک ترین لپ تاپ های 13 اینچی حال حاضر در بازار می باشد و هنوز هم در بازار پیدا می شود چون اینطور که به نظر می آید شرکت اپل فعلاً برنامه ای برای به روزرسانی آن ندارد. مدل 799.99 دلاری این لپ تاپ دارای کانفیگ پردازنده نسل پنجم Intel Core i5، 8 گیگابایت رم و 128 گیگابایت حافظه SSD می باشد.

  • کروم بوک HP 13 G1:

کروم بوک ها همیشه جزء لپ تاپ های ارزان، سبک و پایدار و بدون به روزرسانی های رنج آوری که سیستم عامل های Windows و مک دارند می باشد. در اصل کروم بوک ها را می توان لپ تاپ های اندرویدی تصور کرد که تمامی اطلاعات را در Cloud ذخیره می کنند. البته سیستم عامل Chrome از تمامی اپلیکیشن هایی که اندروید، ویندوز و مک دارند، پشتیبانی نمی کند اما اپلیکیشن های اصلی مانند Google Docs، Google Play Music، Photo editors، Social Apps و تمامی اپلیکیشن هایی که می توان به صورت آنلاین به آن ها دسترسی پیدا کرد مثل Skype و Microsoft Office را دارا می باشد و از طرفی نیز شرکت Google در حال ایجاد تغییراتی روی سیستم عامل Chromeمی باشد تا بتواند از اپلیکیشن های سیستم عامل اندروید نیز به خوبی پشتیبانی کند. لپ تاپ HP Chromebook 13 G1 یکی از لپ تاپ های خوش ساخت و با کیفیت شرکت HP با بدنه ی کاملاً آلومینیومی و نمایشگر 13 اینچی با رزولوشن بالا می باشد که دارای کانفیگ: پردازنده نسل ششم Intel Core M3، 4 گیگابایت رم ئ 32 گیگابایت حافظه SSD می باشد که با قیمت کمتر از 600 دلار به فروش می رسد.

دو لپ تاپ بعدی از سری های Refurbish می باشند. لپ تاپ های Refurbish (ریفربیش) در اصل این دسته لپ تاپ ها از لپ تاپ های جدید که شرکت سازنده آن به تازگی ساخته است، نیستند و در اصل لپ تاپ هایی هستند که توسط مشتریانی که از آن ها استفاده نکردند و یا بسیار کم و جهت تست استفاده کرده اند و به شرکت بازگردانده شده است، می باشند.

  • لپ تاپ HP Spectre 13.3 2016:

سری اسپکتر (Spectre) باکیفیت ترین سری لپ تاپ های شرکت اچ پی می باشد که در آن از بهترین قطعات استفاده می شود و این لپ تاپ با کانفیگ: صفحه نمایش لمسی Full HD، پردازنده نسل ششم Intel Core i7، 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه SSD با قیمت 789.99 دلار به فروش می رسد.

  • لپ تاپ Acer 14 R5-471 T-71LX:

این لپ تاپ ریفربیش از شرکت ایسر (Acer) با کانفیگ: پردازنده نسل ششم Intel Core i7، نمایشگر Full HD، 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه SSD با قیمت 772.99 دلار به فروش می رسد.