شرکت HP سیستم کارت گرافیک خارجی خود را برای تقویت لپ تاپ هایش معرفی کرد

شرکت اچ پی شانزدهم این ماه در کنار مجموعه تازه اومن های خود چند وسیله جانبی نیز برای آن ها معرفی کرد که عبارتند از: ۲ نمایشگر، ۱ مؤس مخصوص گیم، یک کیبورد مکانیکی و در نهایت سیستم کارت گرافیک خارجی.

قطعاً محصول کارت گرافیک خارجی شرکت اچ پی جذاب ترین آن ها می باشد. این شرکت این محصول را HP Accelerator یا شتابدهنده اچ پی نامیده است که در اصل چیزی جز جعبه ای دارای منبع تغذیه و فضا برای قرار گرفتن یک عدد کارت گرافیک و یک هارد درایو نیست. جعبه ای که دارای دو پورت خروجی، یک عدد USB 3.0 و یک عدد UCB-Type C، می باشد که از طریق کابل به لپ تاپ با پورت USB-Type C/Thunderbolt 3 متصل می شود.

به طور کلی این دسته از محصولات با هدف اتصال به محصولات ضعیف تری چون لپ تاپ ها تولید شده اند که آن ها را به ماشین هایی قدرتمندتر تبدیل کنند.

ایده ی کارت گرافیک خارجی ایده ی نویی نیست و می توان گفت که HP Accelerator محصولی مشابه با Coreهای شرکت Razer و Dell می باشد و از طرفی نیز هنوز معلوم نشده است که این محصول به جز محصولات خود شرکت اچ پی، لپ تاپ های دیگر برندها را نیز پشتیبانی می کند یا خیر. اما همانطور که می دانیم همواره شرکت اچ پی تغییراتی در هر محصولی که شاید قبلاً توسط شرکت های دیگر معرفی شده باشند در جهت بهبود آن ها می دهد و یکی از آن ها اضافه شدن آپشن External Hard Drive می باشد و در عین حال قیمت بسیار ارزان تر تنها 299.99 دلاری این محصول نسبت به محصولات مشابه. از طرفی استفاده از یک محصول کمکی که باعث تقویت لپ تاپ ها می شود و قدرت دسکتاپ ها را در آن ها اینجاد می کند همیشه یکی از دغدغه های افرادی بوده است که به ویرایش ویدئو، کارهای گرافیکی و اجرای گیم می پردازند.

 اینکه شما در عین حال لپ تاپ سبک خود را دارید و در هنگام نیاز به قدرت برای کارهای خود آن را به شتابدهنده متصل می کنید که با قیمتی ارزان نیز در اختیارتان قرار می گیرد، بسیار وسوسه کننده است. HP Accelerator مرداد ماه روانه بازار برای فروش عمومی می شود.

نوبت به دیگر وسایل جانبی معرفی شده یعنی دو نمایشگر ۲۵ و ۲۷ اینچی اومن می رسد. نمایشگر ۲۵ اینچی با تکنولوژی AMD’s FreeSync با رزولوشن 1080p و دو پورت USB 3.0 با قیمت 279.99 دلاری که در اوایل تیر ماه برای فروش قرار داده می شود و نمایشگر ۲۷ اینچی QHD که همانند نمایشگر ۲۵ اینچی دارای ۲ پورت USB 3.0 می باشد ولی با تکنولوژی G-Sync که از هفته گذشته در اختیار عموم برای فروش قرار داده شده است. شرکت اچ پی ادعا کرده است که تکنولوژی قرار داده شده در این نمایشگرها Response Time (زمان واکنش) را به ۱ میلی ثانیه می رساند.

و در نهایت کیبورد و مؤس گیمینگ شرکت HP. کیبوردی با کلیدهای Cherry MX Red با قیمت 129.99 دلار و مؤسی با وزن مناسب با قیمت 59.99 دلار.