HP لپ تاپی با نمایشگر جداشدنی و تراشه اسنپدراگون 8cx Gen 2 5G تولید می‌کند !


HP لپ تاپی با نمایشگر جداشدنی و تراشه اسنپدراگون 8cx Gen 2 5G تولید می‌کند

کوالکام روز گذشته اعلام کرد که HP روی لپ‌تاپی تبدیل ‌پذیر با نمایشگر جداشدنی کار می‌کند که برای پردازش کارهای مختلف به تراشه‌ی جدید Snapdragon 8cx Gen 2 5G متکی است.

کوالکام روز گذشته نخستین کنفرانس مطبوعاتی همایش ایفا ۲۰۲۰ را برگزار کرد که در جریان آن شاهد رونمایی تراشه‌ی Snapdragon 8cx Gen 2 5G برای لپ‌تاپ ‌های ویندوزی مبتنی ‌بر معماری آرم بودیم. این تراشه‌ی جدید که مخصوص پروژه‌ی Windows on ARM است ضمن پشتیبانی از فناوری 5G، مشخصه‌های دیگری همچون وای ‌فای ۶ را نیز به این لپ‌تاپ‌ جدید می‌آورد و نسبت ‌به تراشه‌ی نسل قبل خود قدرت پردازشی بیشتر و مصرف انرژی کمتری دارد.

اسپین ۷ ایسر نخستین لپ‌تاپ در دنیا است که از تراشه‌ی جدید کوالکام استفاده کرد، با این ‌حال HP نیز اعلام کرده که روی لپ‌تاپی با همین تراشه کار می‌کند.

نمای نزدیک لبه لپ تاپ اچ پی با اسنپدراگون 8cx Gen 2

درحال‌حاضر صرفا به‌صورت اولیه به لپ‌تاپ جدید HP اشاره شده و اطلاعات خاصی درباره‌ی آن نمی‌دانیم. تیزر کوتاهی که در جریان برگزاری کنفرانس مطبوعاتی کوالکام منتشر شد حاوی تصاویری از نمای نزدیک دستگاه بود. گفته می‌شود لپ‌تاپ‌ جدید HP در دسته‌ی لپ‌تاپ‌های تبدیل‌شدنی جای می‌گیرد و امکان جدا کردن صفحه‌نمایش آن وجود دارد.

قلم لمسی لپ تاپ اچ پی با اسنپدراگون 8cx Gen 2

زبان طراحی دستگاه تا حدی ما را یاد سرفیس پرو ایکس مایکروسافت می‌اندازد. لپ‌تاپ جدید HP قلم لمسی مجزایی هم دارد که در نزدیکی بخش بالای صفحه‌کلید جای می‌گیرد. احتمال می‌دهیم پوششی از جنس چرم در بدنه‌ی لپ‌تاپ جدید HP استفاده شده باشد، البته از این موضوع مطمئن نیستیم. بدین ترتیب احتمال می‌رود لپ‌تاپ جدید HP این مشخصه را از دیگر دستگاه این شرکت که به‌نوعی دستگاهی آزمایشی بود و در سال ۲۰۱۸ با نام HP Spectre Folio معرفی شد به‌ارث برده باشد. 

بخش بالای لپ تاپ اچ پی با اسنپدراگون 8cx Gen 2 لوگو HP

درحال‌حاضر به‌طور دقیق نمی‌دانیم که دستگاه مرموز و جدید HP در چه تاریخی به بازار عرضه می‌شود. با این‌ حال احتمال می‌دهیم که تاریخ رونمایی کامل آن برای اواخر ماه نوامبر ۲۰۲۰ (اوایل آذر ۱۳۹۹) تعیین شده باشد. درحال‌حاضر می‌دانیم لپ‌تاپ موردبحث HP با تراشه‌ی اسنپدراگون 8cx Gen 2 عرضه می‌شود و «احتمالا» از 5G پشتیبانی می‌کند. در نظر داشته باشید که تراشه‌ی جدید کوالکام در دو مدل معرفی شده که یکی از آن‌ها مودم LTE و دیگری مودم 5G دارد. با درنظرگرفتن این حقیقت که شمار لپ‌تاپ‌های 5G به‌مرور زمان افزایش می‌یابد، پیش‌بینی می‌کنیم HP نیز بخواهد با لپ‌تاپ جدیدش در این بازار حضور پیدا کند. 


منبع :