آیا فکر می کنید اشتباهی که شرکت فیس بوک (Facebook) در مورد اپلیکیشن Snapchat داشت چه بوده است که هم اکنون Storyهای اینستاگرام (Instagram) نسبت به Snapchat که اولین بار این سرویس را در اختیار کاربران خود قرار داده است تعداد کاربران بیشتری دارد. این تفاوت در این حد است که کاربران روزانه Storyهای اینستاگرام به تنهایی 600 میلیون نفر می باشد که از کاربران روزانه اپلیکیشن 50 میلیون بیشتر است. بنابر آماری که از تعداد کاربران اسنپ چت در ۴ ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ گرفته شده است تعداد کاربران این اپلیکیشن به عدد ۱۵۸ میلیون کاربر در روز رسیده است.

در ضمن با افزودن سری تازه ای از ویژگی ها به اپلیکیشن اینستاگرام یعنی امکان تبدیل عکس های سلفی (Selfie) به استیکر و یا تبدیل حالت چهره شما به ایموجی (Emoji) و … بر محبوبیت این اپلیکیشن روز به روز افزوده می شود.

از دیگر ویژگی هایی که به این اینستاگرام افزوده شده است، اضافه شدن ۴ شهر جدید به استیکرهای جغرافیایی آن (Geosticker)می باشد که به شما امکان آن را می دهد که موقعیت خود را با استفاده از این استیکرها به دیگران نشان دهید. شهرهای تازه ای که اضافه شده اند عبارتند از: شیکاگو (Chicago)، لندن (London)، مادرید (Madrid) و توکیو (Tokyo).

اما همان طور که می دانید امکان استفاده از استیکرهای جغرافیایی ابتدا در اپلیکیشن اسنپ چت در اختیار کاربران قرار گرفت اما باز هم مشاهده می کنیم که محبوبیت استفاده از این ویژگی در اینستاگرام نسبت به اسنپ چت بیشتر است که ما را به این نتیجه می رساند که برای کاربران مهم نیست که ویژگی ای در کدام اپلیکیشن اول معرفی شده است بلکه آنچه مهم است: چگونه کاربران در اپلیکیشن با هم ارتباط دارند و این ارتباط در چه اپلیکیشنی صورت می گیرد.