ما به تازگی فرصت استفاده از هدست واقعیت ترکیبی HP را پیدا کردیم و می توان گفت که بسیار شبیه به دو هدست شرکت های قبلی یعنی Acer و Lenovo می باشد. هدست های سری توسعه دهندگان دو شرکت Acer و اچ پی هم اکنون با قیمت ۲۹۹ دلار برای هدست Acer و ۳۲۹ دلار برای هدست شرکت HP در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته است.

قیمت بالاتر هدست اچ پی به دلیل برخی تغییرات طراحی در آن می باشد برای مثال هدست این شرکت بهتر روی سر قرار می گیرد و بندهای قابل تنظیم می باشد و از طرفی نیز جایگاهی که بینی در آن قرار می گیرد بزرگ تر است و این را از من که تقریباً همه ی هدست های VR را امتحان کردم قبول کنید که فضای بهتر بینی و چشمی ها کلید اصلی در طراحی این هدست هاست.

اما در مورد طراحی این هدست می توان چنین گفت که به خوبی روی صورت قرار می گیرد و دوربین ها در قسمت جلویی هدست نصب شده اند و نقش سنسورهای حرکتی که هدست های Oculus Rift و HTC Vive دارند را گرفته اند و همین باعث کاهش قیمت ۲۰۰ دلاری هدست اچ پی شده است. از طرفی این دوربین ها قابلیت آزادی 6 درجه ای را دارند که این باعث می شود که به جز حرکت به سمت راست – چپ و بالا – پایین شما بتوانید سرتان را در جهت جلو و عقب نیز حرکت دهید.

هر دو هدست HP و Acer برای کسانی که برای اولین بار از هدست های واقعیت مجازی استفاده می کنند مناسب و تجربه ی خوبی را خواهند داشت ولی کسانی که تجربه استفاده از هدست های گران قیمت تری چون HTC و Oculus را داشتند، قطعاً تفاوت را به خوبی می فهمند.

یکی از تفاوت های بزرگی که میان هدست های HP و Acer با دو هدست گران قیمت نام برده شده می توان گفت تفاوت نمایشگر آن هاست که هدست های ارزان تر از نمایشگر LCD استفاده کرده اند در حالی که هدست های HTC و Oculus دارای نمایشگر OLED می باشند که تجربه ی تصاویر روان تری را به شما می دهد.

البته این را نیز در نظر بگیرید که ما تنها نمونه های اولیه و سری توسعه دهندگان این هدست ها را امتحان کرده ایم و هنوز راه درازی برای آن که این هدست ها در دسترس مشتریان معمولی قرار گیرند، باقی مانده است. از دیگر خبرهای خوبی که به همراه این هدست شرکت مایکروسافت اعلام کرده است سازگاری این هدست با Windows  جدید خواهد بود که دارای ویژگی های واقعیت مجازی خواهد بود و از طرفی مایکروسافت اعلام کرده است که این هدست ها به کامپیوترهای قدرتمند برای استفاده احتیاج نخواهند داشت.