به طور کلی با گذر زمان رایانه ها قدرتمندتر می شوند ، اما برخی از برنامه های مهم برای ماموریت های دولت فدرال ، نیاز به سیستم هایی دارند که بتوانند حجم زیاد کار را از بین ببرند یا تعداد زیادی از کارهای گرافیکی را ارائه دهند.
سری جدید Z Workstations  اچ پی این نقش را به خوبی ایفا می کند که ناسا 120 مورد از این کیس ها را به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده است. 
قلب این دستگاه یک پردازنده Intel Xeon Quad-Core است که با فرکانس 3.2 گیگا هرتز کار می کند. این پردازنده با پشتیبانی از 8 گیگابایت DDR4-2666 ECC SDRAM که در هشت اسلات DIMM استفاده شده است برای سریع و توان بیشتر. این در حالی است که حداکثر با 2666 مگا ترانسفر در ثانیه عمل می کند و این امکان را برای صدها میلیون انتقال در ثانیه فراهم می کند.
با وجود این نوع سخت افزار ، Z4 G4 هنگام ترسیم فایل های گرافیکی بسیار راحت عمل میکند. علاوه بر حافظه سیستم که به خوبی تنظیم شده ، Z4 کارت گرافیک خود را نیز به همراه دارد ، بنابراین نیازی به تکیه بر گرافیک های Intel HD نیست. 

دارای کارت گرافیک NVIDIA Quadro P400 است که 2 گیگ حافظه ویدئویی اختصاصی GDDR5 را به آن اضافه می کند.HP Z4 G4 عملکرد برنامه ها را خیلی سریع را ارائه می دهد

من همه چیز را از نمایشگرهای پیچیده سه بعدی گرفته تا برنامه های طراحی رایانه ای و واقعیت مجازی بارگیری کردم و هیچ وقت تأخیر در پردازش وجود نداشت. در واقع ، این یکی از سریعترین سیستمها برای هر نوع کاربرد گرافیکی است که من تاکنون آزمایش کرده ام.
همه چیز در مورد تولید یک محتوای کاری بر مبنای سرعت ساخته شده است که دارای 1 ترابایت ذخیره سازی و یک کنترلر یکپارچه SATA 6 گیگابایت بر ثانیه است. این درایو را می توان در سطح RAID 0 ، 1 ، 5 یا 10 تقسیم کرد. برای دسترسی به قطعات خارجی ، از چهار پورت USB 3.1 استفاده می کند ، که می تواند دستگاه های متصل را شارژ کند. این دستگاه حتی دارای یک درایو نوری ، HP Slim DVD Writer است که این روزها به طور فزاینده ای نادر است.
دولت فدرال دوست دارد از تجهیزات تجاری برای کنترل هزینه ها ، بر خلاف رایانه های اختصاصی و سفارشی ، استفاده کند. 

یک ایستگاه کاری قدرتمند که برای کارهای پیچیده طراحی شده است که با قیمت خرده فروشی در بازار موجود است.


FT_Q318_PR_Breeden_HP-Product.jpg


طبق قانون امریکا ، آژانس ها موظف هستند امنیت را به عنوان عامل اصلی هنگام خرید هر نوع تجهیزات رایانه ای یا ارتباطی در نظر بگیرند. در نتیجه ، دستگاه ها و سرویس های محبوب که به شدت در فضای تجاری موفق هستند ممکن است برای خدمات دولتی مناسب نباشد.
با توجه به اینکه  HP Z4 G4 برای کاربران فدرال طراحی شده است ، جای تعجب ندارد که چندین لایه امنیتی را به عنوان بخشی از بسته استاندارد در آن پیدا کنید. من این اقدامات امنیتی را نه تنها برای دیدن نحوه کارکرد آنها بلکه همچنین برای یافتن اینکه آیا شمول آنها برای عملکرد کلی مضر بوده است ، آزمایش کردم.

یکی از بهترین ویژگی های امنیتی دستگاه یک درایو رمزگذاری است که در صورت پیکربندی سطح RAID در چند درایو یا پارتیشن کار می کند. این ویژگی اختیاری به طور پیش فرض خاموش است ، اما تنظیم و فعال سازی آن بسیار آسان است.


Z4 میزبان اقدامات امنیتی هوشمند است

معیارهای قبل و بعد از رمزگذاری تقریباً هیچ تخریبی در هنگام فعال بودن رمزگذاری پیدا نکردند. تفاوت کمی در زمان خواندن و نوشتن با رمزگذاری فعال وجود دارد ، اما Z4 G4 آنقدر قدرتمند است که تأخیری به چشم نمیخورد (اغلب به اندازه میلی ثانیه).
انجام اختیاری رمزگذاری هوشمند است. یک سرور وب عمومی ، لزوماً به آن احتیاج ندارد ، اما برنامه ای که اطلاعات شخصی یا داده های طبقه بندی شده را جمع می کند ، لازم دارد. برنامه های طبقه بندی شده از داشتن رمزگذاری داده ها رنج نخواهند برد.
علاوه بر درایوهای رمزنگاری شده ، همه Z4 G4 با HP Client Security Suite Gen 3 استاندارد شده اند ، که مناطق کلیدی سیستم (مانند BIOS یا ذخیره هویت) را از تهاجم محافظت می کند. همچنین دارای فناوری HP Sure Start هستند که BIOS سیستم را رصد می کند و اگر به هر دلیل دستکاری شده یا از بین برود ، به طور خودکار آن را دوباره به آخرین وضعیت قابل قبول شناخته شده بر می گرداند. این گامی فراتر از اکثر برنامه های امنیتی است چون در واقع مشکلات امنیتی را برطرف می کند.
HP Z4 G4 دارای ویژگی های امنیتی کافی و حتی بیشتر ، برای برآوردن نیازهای آژانس ها و برنامه های فدرال است. و فراتر از حد پایه ، ویژگی های پیشرفته ای مانند درایوهای با رمزگذاری اتوماتیک و BIOS ریکاوری اتومات را ارائه می دهد. 
Processor: Intel Xeon 3.2GHz Quad Core W2104
Hard Drive: 1TB 7200 rpm SATA drive
Graphics: NVIDIA Quadro P400 - 2GB GDDR5 dedicated
Memory: 8GB DDR4-2666 ECC SDRAM
Optical Drive: 1 HP Slim DVD-Writer
Weight: 22.4 pounds

     


مرجع : Fed Tech Magazine