HP لپ‌تاپ فوق سبکی به نام Pavilion Aero معرفی کرده است که در کنار سبک بودن، از مشخصات سخت‌افزاری توانمند مانند پردازنده‌ی رایزن ۷ 5800U شرکت AMD استفاده می‌کند.


HP Pavilion Aero 13.3 inch laptop over a living room table, showing a nature theme wallpaper


در حال حاضر لپ‌تاپ‌های فوق سبکی که در بازار عرضه می‌شود از حمل دفتر و قلم راحت‌تر است. در این بین، HP یکی از شرکت‌های مطرحی محسوب می‌شود که محصولاتی ایده‌آل در بازار لپ‌تاپ‌ فوق سبک به کاربران ارائه می‌دهد. 


A closed HP Pavilion Aero 13.3 inch laptop over a red dining room table


 HP لپ‌تاپی در رده‌ی مدل‌های فوق سبک معرفی کرده است که کمتر از ۱ کیلوگرم وزن دارد. لپ‌ تاپ مورد نظر با نام Pavilion Aero رونمایی شده است و با برخورداری از پردازنده‌ای توانمند به نام AMD و برچسب قیمت مناسب، در میان لپ‌تاپ‌های اقتصادی HP قرار می‌گیرد. در میان محصولات موجود در بازار می‌توان Pavilion Aero را رقیب جدیدی برای محصولاتی مانند مک‌بوک ایر اپل دانست؛ البته محصولی که مبتنی بر ویندوز است و اکوسیستم مایکروسافت را به کاربر ارائه می‌دهد.

متأسفانه HP مشخصات سخت‌افزاری کامل Pavilion Aero را منتشر نکرده است؛ اما می‌دانیم که صفحه‌نمایشی ۱۳٫۳ اینچی دارد و رزولوشن آن به ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ پیکسل می‌رسد. نسبت ابعاد صفحه‌نمایش محصول جدید اچ پی ۱۶ به ۹ می‌رسد و باید گفت رزولوشنی در اختیار کاربر قرار می‌دهد که در کمتر محصولی با قیمت مشابه به Pavilion Aero می‌توان یافت.

Pavilion Aero  بدنه‌ای از جنس منیزیم آلومینیوم دارد تا بتواند ضربات وارده را جذب کند و مانع آسیب دیدن اجزای داخلی لپ‌تاپ شود. در داخل لپ‌تاپ جدید HP پردازنده‌ی توانمند رایزن ۷ 5800U شرکت AMD قرار گرفته است تا کاربر بتواند از توان پردازشی که Pavilion Aero در اختیار وی قرار می‌دهد، در زمینه‌های مختلف استفاده کند. مدیران HP تأیید کرده‌اند که محصول جدیدشان از عمر مفید باتری ۱۰٫۵ ساعت برخوردار است که البته نسبت به محصولات دیگر مانند ایسوس  ۱۳ کمتر به نظر می‌رسد.

انتظار می‌رود Pavilion Aero در ۴ رنگ‌ مختلف شامل نقره‌ای، طلایی، صورتی و سفید روانه‌ی بازار شود. قیمت پایه‌ی لپ‌تاپ جدید HP از ۷۴۹ دلار شروع می‌شود و زمان عرضه احتمالا در ماه جولای خواهد بود. 


این لپ‌تاپ HP مبتنی بر ویندوز  ۱۱ عرضه خواهد شد. انتظار می‌‌رود با گذر زمان و انتشار اطلاعات بیشتر در این رابطه، مشخص شود که Pavilion Aero مبتنی بر کدام نسخه از سیستم‌ عامل مایکروسافت خواهد بود.


Man watching a video using an HP Pavilion Aero 13.3 inch laptop