دارای تونر ، اما بدون کارتریج تونر ؟ هیچگاه توقف نکن و به عقب نگاه نکن !!

اولین پرینتر لیزر مونو بدون داشتن کارتریج ، HP Neverstop 1001nw بخشی از نزدیکترین رقبای خود را پشت سر می گذارد و آن را به یک انتخاب عالی برای چاپ تا چند هزار صفحه در هر ماه تبدیل می کند.

هزینه های بسیار پایین مواد مصرفی
کوچک و سبک
کیفیت چاپ متن خوب
کیت پر کردن تونر بسیار آسان
پشتیبانی از چاپ اتوماتیک دو طرفه (دوبلکس)
بدون اتصال اترنت

یک مجموعه با ویژگی مناسب و کیفیت خوب چاپ ، باعث شده 1001nw برای خانه ها ، دفاتر کوچک و کارگروه هایی که نیاز به چاپ و کپی 500 تا 2500 صفحه تک رنگ در هر ماه را دارند ، بسیار ارزشمند باشد ، به عنوان اولین پرینتر لیزری تک کاره بدون کارتریج .
همانطور که گفته شد ، 1001nw یکی از دو دستگاه Neverstop است که HP اخیراً عرضه کرده است ، دیگری مدل Neverstop Laser MFP 1202w  سه کاره (چاپ ، کپی ، اسکن) است. این چاپگرها به کارتریج های تونر بزرگ ، حجیم و گران قیمت احتیاج ندارند. همانطور که اپسون ، کانن و HP با استفاده از فناوری جوهر افشان فله ، جوهر را با استفاده از مخزن چند بار مصرف و قابل شارژ هزینه چاپ هر صفحه را کاهش داده اند.

HP Neverstop Laser 1001nw


به جای خرید و تعویض کارتریج ، با Neverstop ، یک مخزن تونر که داخل پرینتر موجود است را با یک کیت تعویض که برای چاپ تقریباً 2.500 برگ وجود دارد پر می کنید. این کار فقط چند ثانیه طول می کشد.


یکی دیگر از مزیت ها که نام Neverstop را به خود گرفته است این است که برخلاف دستگاه های دارای کارتریج سنتی که تا زمان تعویض کارتریج از خدمت خارج می شوند ، با وجود این مخزن در داخل پرینتر در واقع 5000 صفحه قابلیت چاپ دارند. هنگامی که نیمی از آن از بین رفت ، یک نشانگر در سمت راست نمایشگر به شما می گوید که وقت آن است که یک کیت جایگزین دیگری اضافه کنید و به شما این امکان را می دهد که بازده چاپی را به 5000 برگردانید. (البته می توانید بعد از رسیدن پرینتر به علامت نیمه ، مجدد مخزن را پر کنید.)

HP Neverstop Laser 1001nw toner

ابعاد آن 8.3 در 15 در 11.6 اینچ (HWD) و وزن آن  15.4 پوند ، 1001nw یک چاپگر لیزری کم حجم و سبک . 


HP Neverstop Laser 1001nw control panel

از این پنل کنترل تا حدودی اسپارتان که در سمت چپ بالای شاسی قرار دارد ، می توانید کارهای پیکربندی (تنظیم گزینه های امنیتی و موارد دیگر) را انجام دهید یا می توانید از پورتال داخلی که تقریباً از هر مرورگری قابل دسترس است مثل تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود استفاده کنید.

یک تجارت غیرقابل انکار به خاطر هزینه های کم تونر ، عدم پشتیبانی از چاپ اتوماتیک دوبلکس (دو طرفه) است. به عبارت دیگر ، شما باید اسناد خود را با دست بچرخانید و مجدداً آنها را درون سینی کاغذ بارگیری کنید تا طرف های دیگر آن چاپ شود. برای چاپگرهای موجود در این سطح از قیمت ، چاپ دو طرفه اتوماتیک استاندارد است و اغلب برای چاپ مشاغل کوچک بسیار مهم است.

می توانید 1001nw را در شبکه Wi-Fi خود قرار دهید ، آن را از طریق USB 2.0 به یک رایانه شخصی متصل کنید یا (با استفاده از Wi-Fi Direct) دستگاه تلفن همراه خود را به صورت همتا متصل کنید ، بدون اینکه چاپگری در همان شبکه قرار داشته باشد.

HP Neverstop Laser 1001nw rear


سایر گزینه های تلفن همراه عبارتند از: Apple AirPrint ، Google Cloud Print ، HP Smart App (یک رومیزی کراس پلت فرم و درایور تلفن همراه و رابط کاربری ارزش افزوده) ، Mopria و HP Smart Tasks. آخرین مورد ، مجموعه ای از پروفایل های گردش کار قابل تنظیم است ، از جمله برای اسکن با تلفن هوشمند یا چاپ از سایت های ابری خاص ، که از میانبرهای قابل تنظیم در برنامه هوشمند HP به آنها دسترسی دارید.

ظرفیت کاغذ 150 برگ است ، کوچکترین دستگاه دیگر (به جز Neverstop Laser MFP 1202w) که در اینجا مورد بحث قرار گرفته است ، با Canon و Epson ET-M1170 هر دو دارای 250 برگ و Epson WF-M5299 قادر به نگه داشتن حداکثر 330 صفحه قابل ارتقا تا 830 برگ و حداکثر چرخه کار ماهانه 20،000 صفحه است ، با حجم چاپ پیشنهادی ماهانه 2500 برگ.

همانطور که چند هفته پیش در بررسی Neverstop 1202w خود توضیح دادم ، یکی از دلایلی که تونر چاپگر لیزری در کارتریج ها قرار می گیرد این است که چنین ماده هایی بسیار ریز ، سبک و چسبناک هستند و کارتریج ها برای نگه داشتن مواد از هم جدا و روان ، لازم هستند. برای اینکه مشتریان ، خودشان پرینترهای خود را پر کنند ، نیاز بود اچ پی به روشی دست پیدا کند که اجازه ندهد هیچکدام از آن گرد و غبارهای پودری سیاه به هوا یا روی پرینتر ، بدن انسان یا لباس ها ورود پیدا کند.

برخلاف مخزن های جوهر مورد استفاده برای پر کردن مخازن پرینترهای جوهرافشان ، که در آن کاربران به سادگی آنها را پر می کنند ، پر کردن مجدد سرنگ Neverstop به گونه ای طراحی شده است که از طریق دریچه بسته شده ، تونر را به داخل مخزن فرو می کند ، در سمت راست شاسی.

HP Neverstop Laser 1001nw toner plunge

رویه اینگونه پیش می رود. ظرف کیت بارگذاری مجدد را تکان دهید ، دریچه را روی پرینتر باز کنید ، قسمت مرکزی ظرف بارگیری را 180 درجه بپیچانید (که به نوبه خود درب دریچه دوم را باز می کند و یک مهر و موم هوایی را ایجاد می کند) ، و سپس سریع و به زور بر روی قطعه بالا فشار دهید. یا پیوند را فشار دهید تا محتویات را به داخل مخزن پردازنده منتقل کند. این یک عمل سریع و بی پروا است و احتمال کمی وجود دارد که گرد و غبار سیاه از دریچه بیرون بیاید.

سرعت چاپ HP 1001nw را با 21 صفحه در دقیقه (ppm) رتبه بندی می کند. این برای چاپگر لیزری کمی کند است. به عنوان مثال ، imageClass Canon LBP226dw در 40ppm امتیاز داده می شود. من Neverstop را از طریق USB از تست داخلی Intel Core i5 استاندارد Windows 10 Pro امتحان کردم. این سند متن 12 صفحه ای مایکروسافت ورد ما را با سرعت 22.8ppm خفه می کند. 19.7ppm کندتر از Canon است. 1.5ppm سریعتر از Epson ET-M1170؛ و 21.6ppm کندتر از Epson WF-M5299. (ببینید که چگونه ما چاپگرها را آزمایش می کنیم.)

خروجی بیشتر از حد قابل قبول

به طور کلی ، Neverstop فایلهای متنی نمونه ای ما و همچنین سایر چاپگرهای لیزری را که اخیراً آزمایش کرده ام ، چاپ کرده است ، اگرچه برخی از آنها با نمودارهای مقیاس خاکستری و نمودارهایی که من به آن انداختم ، نبرد کرد. به عنوان مثال متن به خوبی شکل و بسیار خوانا به کوچکترین فونت مورد آزمایش (4 امتیاز) ارائه شده است. 1001nw همچنین تصاویر بسیار رنگی و مفصلی را که در بروشورهای Acrobat ، نگارش پاورپوینت و صفحه گسترده اکسل درج شده اند به مقیاس خاکستری تبدیل کرده و به نوبه خود عکس های سیاه و سفید نه چندان بد را چاپ کرده است.

HP Neverstop Laser 1001nw

نکته اصلی این است ، اگر شما قصد دارید صدها صفحه را چاپ کنید و کپی کنید در هر ماه (حداکثر دو هزار برگ) و به خروجی لیزر تونر نیاز دارید ، تعداد کمی از چاپگر موجود در بازار به اندازه Neverstop 1001nw به شما خدمت می کنند. این آخرین انتخاب برتر ما در بین چاپگرهای تک رنگ در سطح ورودی برای دفاتر و منزل است.


HP Neverstop Laser 1001nw

 HP Neverstop Laser 1001nw Image

Type
Printer Only
Color or Monochrome
Monochrome
Connection Type
Ethernet, Wireless
Maximum Standard Paper Size
Legal
Number of Ink Colors
1
Number of Ink Cartridges/Tanks
1
Direct Printing From Media Cards
No
Direct Printing From USB Thumb Drives
No
Rated Speed at Default Settings (Mono)
21 ppm
Monthly Duty Cycle (Recommended)
2500
Monthly Duty Cycle (Maximum)
20,000 pages per month
LCD Preview Screen
No
Printer Input Capacity
150
Cost Per Page (Monochrome)
0.3 cents
Print Duplexing
Yes

مرجع : پی سی مگ