بهترین و بدترین برندهای لپ تاپ  2019

ما در این مقاله برندهای برتر را روی صندلی داغ قرار می دهیم و آنها را بررسی و از نظر طراحی ، پشتیبانی فنی ، ارزش و نوآوری رتبه بندی می کنیم.

LTP_BWB_2019-main-scorecard

پس از گذشت دو سال که Lenovo در رده های برتر بود ، برنده بهترین برندهای 2019 ، HP شد. 

در طی دوره آزمایش ما ، این شرکت موفق به کسب 9 جایزه برای سیستم های پیشرو در صنعت مانند :

HP Spectre x360 13t 

Envy 13t 

HP Chromebook x2

 شده است ، شرکت اچ پی از نوآوری ترسی نداشت و به این دلیل اقدام به تولید HP Specter Folio با روکش چرمی کرد.

باید بدانید که ایسوس در مقام دوم قرار گرفت در حالی که دل در جایگاه سوم با اختلاف اندکی از ایسوس قرار داشت.


نتایج رتبه بندی :

رتبه اول : HP

HP به لطف نمرات بررسی های بسیار قوی ، طراحی های درخشان ، نوآوری های چشمگیر و ارزش و انتخاب برتر ، در رتبه 1 بهترین برندهای ما قرار گرفته است.

LTP_BWB_19-indiv_HP


رتبه دوم : Asus

ایسوس امسال به لطف نوآوری هایی که در جدول به همراه داشت از جمله ScreenPad و ErgoLyft به مقام دوم رسید. طراحی لپ تاپ های ایسوس همچنان تأثیر گذار بوده و این شرکت امکان انتخاب گسترده ای از محصولات را ارائه می دهد.

LTP_BWB_19-indiv_ASUS


رتبه سوم : Dell

دل همچنان یکی از برندهای لپ تاپ در خارج از امریکا است و جایگاه سوم را در رده بندی های ما برای سومین سال متوالی کسب کرده است. 

LTP_BWB_19-indiv_DELL


رتبه چهارم : Alienware

Alienware تازه وارد ، که در مکان چهارم قرار دارد و فقط یک امتیاز از شرکت مادر خود دارد. Alienware به خاطر لپ تاپ های بازی ، نوآوری های زیادی را در این جدول کسب کرد ، از جمله نرم افزار طراحی مجدد آن Alienware Command Center.

LTP_BWB_19-indiv_ALIENWARE


رتبه پنجم : Lenovo

چطور این اتفاق افتاد!! به دلیل عملکرد ضعیف و پشتیبانی فنی غیراستاندارد ، برند اول کشور امریکا از سال گذشته به مقام پنجم سقوط کرد. اگرچه برای Lenovo سال خوبی نبود ، اما به لطف برخی از ویژگی های جدید و نوآورانه و انتخاب گسترده ای از لپ تاپ های موجود ، در مقام پنجم رتبه بندی ما قرار گرفت.

LTP_BWB_19-indiv_LENOVO


رتبه ششم : Razer

ریزر در راه صعود است. این برند با دو رتبه صعود کرد و از مکان هشتم به مقام ششم رسید. اما با این حال Razer در تلاش برای بهبود کسب رضایت مشتریان خود است.

LTP_BWB_19-indiv_RAZER


رتبه ششم : Acer

ایسر بعد از کسب رتبه چهارم جهانی که در سال 2018 کسب کرد ، امسال با 2 رتبه سقوط مواجه شد . این شرکت نوآوری های قدرتمندی را در سال 2019 انجام داده است (از جمله Acer Swift 7 باریک) و همچنان ایسر ساخت دستگاه های مختلف با عملکرد های گوناگون را برای هر نوع بودجه ای در دستور کار دارد . با این حال ، لپ تاپ های Acer امسال نتایج مثبتی در بررسی های ما داشتند .

LTP_BWB_19-indiv_ACER


رتبه هشتم : Microsoft

مایکروسافت امسال علیرغم ارائه ترکیب کاملی از لپ تاپ و تبلت ، امسال چندین رتبه از دست داد و این شرکت همچنین با افزودن یک دستگاه مقرون به صرفه Surface ، به دریافت رتبه خود کمک کرد.

LTP_BWB_19-indiv_MICROSOFT


رتبه نهم : Huawei

در حالی که هوآوی 2018 با قدرت کار خود را شروع کرد ، رتبه پایین آن در کارت امتیاز برند امسال یک شگفتی بود.

 ما MateBook X Pro 2018 را به دلیل ارزش ، کارایی و طراحی آن بسیار دوست داریم ، اما انتخاب محدود و پشتیبانی فنی ناامید کننده آن باعث شد تا این برند در مسابقه بهترین برندهای لپ تاپ در رتبه 9 از 12 قرار بگیرد.

LTP_BWB_19-indiv_HUAWEI


رتبه دهم : Apple

اپل همچنان در حال سقوط بیشتر از رتبه های قبلی خود میباشد و امسال از رتبه هفتم در 10 سال گذشته در رتبه 10 از 12 قرار گرفته است. در سال گذشته این شرکت با دقت زیادی نسبت به صفحه کلیدهای خود روبرو شد و در حالی که صفحه نمایش MacBook Air را که همه دوست داشتند تحویل می داد که همه لپ تاپ های اپل تکراری به نظر می آمدند .LTP_BWB_19-indiv_APPLE


رتبه یازدهم : MSI

MSI بدترین نام تجاری در این نظرسنجی نبود ، اما این شرکت فاصله بسیار کمی را از مقام دوم از آخر را داشت. این بیشتر به دلیل پشتیبانی فنی ناکافی MSI و عدم تمایل شرکت در استفاده از طرح های جدید برای لپ تاپ های خود است.

LTP_BWB_19-indiv_MSI


رتبه دوازدهم : Samsung

سامسونگ نه تنها خود را در پایین ترین رده بندی های ما قرار داده است ، بلکه این شرکت حتی سه امتیاز پایین تر از سال گذشته کسب کرده است که جای تعجب ندارد. این برند به حد کافی به نوآوری لپ تاپ های خود و اطمینان از کیفیت عالی و مورد نیاز مصرف کنندگان و مشاغل نمی پردازد.

LTP_BWB_19-indiv_SAMSUNG


چگونه مارک ها را ارزیابی می کنیم

به هر برند لپ تاپ نمره ای بر اساس مقیاس 100 اختصاص می یابد. امتیازها در پنج دسته اهدا می شوند: 

طراحی ، بررسی ، پشتیبانی فنی / ضمانت ، نوآوری و ارزش انتخاب.

بررسی ها (40 امتیاز):

مهمترین جنبه هر برند ، کیفیت محصولات آن است. برای تعیین نمره دسته بررسیهای یک شرکت ، از رتبه بندی هایی که به لپ تاپ های آن داده ایم استفاده کردیم. ما برای هر برند میانگین امتیاز لپ تاپ را گرفتیم (نرخ های لپ تاپ مگ در مقیاس 1 به 5) ، این میانگین امتیاز را به مقیاس 40 نقطه تبدیل کردیم و سپس برای هر امتیاز  یک امتیاز 0.75 اضافه کردیم.

طراحی (15 امتیاز):

ما کاملاً داوری را با توجه به پوشش دو طرف آن ، عرشه ، گودی و پایه قضاوت کردیم . اگرچه هیچ دو نوت بوک دقیقاً یکسان به نظر نمی رسند ، اما هر مارک دارای یک زبان طراحی است که در خطوط تولیدی خود تفکیک میشود .

Brand
Reviews (40)
Design (15)
Support & Warranty (20)
Innovation (10)
Value & Selection (15)
Overall (100)
HP
36
14
13
9
14
86
Asus
31
14
14
10
14
83
Dell
30
13
16
8
14
81
Alienware
34
12
16
9
9
80
Lenovo
29
12
11
9
15
76
Razer
31
12
18
6
8
75
Acer
27
12
14
8
14
75
Microsoft
33
11
13
5
10
72
Huawei
31
10
13
6
10
70
Apple
30
10
18
4
7
69
MSI
30
11
6
8
11
66
Samsung
27
8
15
5
9
64

پشتیبانی و ضمانت فنی (20 امتیاز): 

هنگام خرید لپ تاپ ، شما می خواهید بدانید که سازنده گارانتی مناسب ارائه میدهد و در مشکلات فنی به شما کمک می کند. ما نمرات این گروه را اساساً بر اساس رتبه بندی های سالانه پشتیبانی فنی قرار می دهیم ، که در آن به صورت مخفی و با استفاده از تلفن ، وب و کانال های اجتماعی از شرکت ها سؤال می کنیم.

نوآوری (10 امتیاز): 

بازار لپ تاپ به سرعت در حال رشد است ، و اگر شرکتهای تولید کننده از حرکت ایستاده باشند ، حذف میشوند. برای نوآوری ، ما بر اساس توانایی برند در پیشبرد اهداف بازار و با پیاده سازی یا توسعه فن آوری های جدید و همچنین با استفاده از ریسک پذیری شرکتها ، امتیاز دهی کردیم.

قیمت و کارایی (15 امتیاز): 

ما چند طیف مختلف از خریداران را مورد بررسی قرار دادیم و از آنان سوال کردیم که آیا محصولات برای شما مناسب هستند؟ برای این دسته بندی ، ما برای ارائه طیف گسترده ای از انواع لپ تاپ (اقتصادی ، تجاری ، بازی و غیره) ، قیمت مناسب و متناسب با مشخصات هر محصول امتیاز داده ایم.


مرجع : سایت لپ تاپ مگ